چگونه صفحه قفل خود را در اندروید 14 سفارشی کنیم

Monday، ۲۴ Mehr ۱۴۰۲

اندروید 14 به شما امکان می دهد ظاهر قفل صفحه خود را با تصاویر پس زمینه، ساعت، نمادهای برنامه و رنگ های جدید تغییر دهید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

اندروید همیشه گزینه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی دارد. که به هر کسی اجازه می‌دهد دستگاه خود را به روش‌های مختلف شخصی‌سازی کند. با اندروید 14، اکنون می توانید به راحتی صفحه قفل خود را سفارشی کنید. می توانید سبک، رنگ و اندازه ساعت را تغییر دهید، میانبرها و موارد دیگر اضافه کنید. برای یادگیری نحوه انجام این کار ادامه همین مطلب را مطالعه کنید

چگونه صفحه قفل اندروید خود را سفارشی کنیم

گزینه های مختلفی برای تغییر صفحه قفل در اندروید 14 وجود دارد. می توانید این کار را از تنظیمات و قسمت سفارشی سازی صفحه قفل انجام دهید.

وارد تنظیمات شوید و ، Wallpaper and style را باز کنید همچنین میتوانید با فشار طولانی روی صفحه اصلی خود، به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

بعد از این کار، روی Lock screen در بالا ضربه بزنید تا منوی سفارشی‌سازی صفحه قفل را مشاهده کنید. (در حین خواندن مطالب زیر به عکس ها هم توجه کنید )

1- ابتدا، با کشیدن انگشت به چپ یا راست ، در پنجره پیش نمایش قفل صفحه بین سبک های مختلف ساعت را جابه جا کنید.

2- سپس، میتوانید رنگ و اندازه ساعت را انتخاب کنید. رنگ پیش فرض از رنگ های والپیپر شما الهام گرفته شده است. برای تغییر رنگ، نوار انتخاب رنگ را به سمت چپ بکشید و رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. پس از آن، روشنایی رنگ را با استفاده از نوار لغزنده در پایین تنظیم کنید.

3- پس از انجام این کار، میتوانید روی Size ضربه بزنید تا اندازه ساعت را تغییر دهید. گزینه پیش فرض Dynamic است، اما می توانید به Small تغییر دهید. پس از آن، روی دکمه برگشت در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به صفحه سفارشی سازی صفحه قفل بازگردید.

4- برای تغییر کاغذدیواری، روی More wallpapers در پایین ضربه بزنید، یکی از دسته‌ها را در صفحه بعد انتخاب کنید و سپس هر کدام از والپیپر هایی که دوست دارید را انتخاب کنید.

5- سپس روی Set Wallpaper در بالا سمت راست ضربه بزنید. اگر دوست داشتید میتوانید از گزینه Emoji Workshop استفاده کنید.

6- اگر روی صفحه قفل خود نیاز به میانبر دارید روی Shortcuts ضربه بزنید، سپس در صفحه بعدی، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید در پایین سمت چپ و راست صفحه قفل خود به راحتی به این میانبرها دسترسی داشته باشید. برای مشاهده تمام برنامه های موجود، انگشت خود را روی نوار انتخاب به چپ یا راست بکشید. اگر میانبر نمی‌خواهید، None را انتخاب کنید.

7- به عنوان آخرین تغییرات به پایین اسکرول کنید و گزینه More lock screen را انتخاب کنید. در صفحه بعد گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید متنی را به صفحه قفل خود اضافه کنید، انتخاب کنید که آیا محتوای حساس در صفحه قفل نشان داده شود، و گزینه های بیشتر.

گزینه های سفارشی سازی صفحه قفل اندروید 14 به شما این امکان را می دهد که عناصر مختلفی را تغییر دهید تا صفحه قفل خود را متناسب خواست خودتان چیدمان کنید . ما تمام گزینه های سفارشی سازی که امکان تغییر داشتند را آموزش دادیم ، اما لازم نیست همه چیز را ویاریش کنید. فقط هر چیزی که احساس می کنید با استایل شما مطابقت ندارد تغییر دهید.